GÉANT / GÉANT2 / GÉANT3

GÉANT / GÉANT2 / GÉANT3

Multi-Gigabit European Academic Network
GEANT

GÉANT jest projektem badawczym zrzeszającym europejskie krajowe sieci badawczo-naukowe. Sieć GÉANT i jej usługi pozwalają środowiskom badawczym w Europie i na świecie na bliską współpracę w przełomowych dziedzinach, przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Wspólnie z krajowymi sieciami badawczo-naukowymi, infrastruktura komunikacyjna GÉANT świadczy usługi szybkiej i niezawodnej transmisji danych, przeznaczonej dla europejskiego środowiska badawczo-naukowego.

 

W projekcie GÉANT3 szczególny nacisk położony jest poza infrastrukturą sieciową na rozwój usługi i rozwiązań dla europejskiego środowiska badawczego, w tym:

  • Dostarczenie „Internetu przyszłości” poprzez rozwój istniejącej infrastruktury oraz rozszerzania port folio zaawansowanych usług dla użytkowników
  • Zmierzenie się problemem „cyfrowego wykluczenia” w przypadku europejskich sieci badawczo-naukowych
  • Stymulowanie rozwoju technologicznego w celu zapewnienia Europie wiodącego miejsca w wyścigu technologii sieciowych i e-Nauki.

Data rozpoczęcia: 2009-04-01
Data zakończenia: 2013-03-31

 
Główne założenia 
więcej
Cel 
więcej
Rezultaty 
więcej
Opis zaawansowany 
więcej
Funkcjonalność 
więcej
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Radosław Krzywania
ul. Dabrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61-858 2028
Aktualności

W grudniu 2012 roku Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (członek Konsorcjum PIONIER) uczestniczyło w zestawieniu dedykowanego połączenia 10GE pomiędzy Dwingeloo w Holandii a Piwnicami pod Toruniem w Polsce. Połączenie wykorzystane było w testach zestawiania połączeń „na żądanie” pomiędzy radioteleskopami zrzeszonymi w ramach międzynarodowego projektu e-VLBI/NEXPReS.

wicej
PolSCA Meetings
"ICT na rzecz otwartego dostępu do informacji naukowej" pod takim hasłem odbyło się 28 maja w brukselskiej siedzibie Biura Promocji Nauki PAN spotkanie z ekspertami Komisji Europejskiej. W wydarzeniu, będącym częścią projektu „PolSCA Meetings”, wezięli udział także przedstawiciele polskich zespołów badawczych, w tym Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
wicej
Spotkanie grupy PERT na TNC'2010
Przy okazji konferencji TERENA spotykają się także specjalistyczne grupy zadaniowe (task forces) skupiające specjalistów sieci naukowych. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem TNC'2010 Wilno gościło techników sieciowych zajmujących się utrzymaniem wysokiej wydajności całej europejskiej sieci na potrzeby specjalizowanych, wymagających aplikacji badawczych.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER