iTVP

iTVP

System udostępniania sygnału audiowizualnego w polskim Internecie optycznym w sposób zapewniający realizację telewizji interaktywnej
iTVP
Platforma multimedialna umożliwia realizację usług telewizji interaktywnej dla TVP S.A. w środowisku sieci PIONIER, zapewniając wsparcie dla pełnego cyklu życia treści cyfrowej począwszy od jej pozyskania poprzez rekodowanie, zarządzanie metadanymi i prawami dostępu, ochronę kryptograficzną i licencjonowanie dostępu, zarządzanie ofertą i publikacją, skalowalną dystrybucję, aż po udostępnienie odbiorcom. Platforma iTVP umożliwia m.in. udostępnianie treści w trybie „na żywo”, „na żywo z przesunięciem czasowym”, „na żądanie” i „na zamówienie” oraz emisję reklam audiowizualnych i raportowanie oglądalności.

Treści mogą być udostępniane w technologii strumieniowej oraz w trybie pobrania na komputer użytkownika. Dzięki skalowalnej architekturze, rozwiązanie zapewnia wysoką dostępność usług multimedialnych oraz możliwość obsługi dużej liczby odbiorców z wysoką jakością. W skład platformy wchodzą: Główne Centrum Danych (TVP S.A.), Serwer Emisyjny (TVP S.A.), System Dostarczania Treści (PIONIER), System Analizy Repertuarowej (PCSS), System Emisji Reklam (PCSS), Portal tvp.pl (TVP S.A.), System Licencjonowania (TVP S.A.). Platformę wyposażono dodatkowo w zestaw narzędzi do monitorowania i nadzoru.
Data rozpoczęcia: 2002-09-27
Data zakończenia: 2007-03-30

 
Cel 
więcej
Rezultaty 
więcej
Opis zaawansowany 
więcej
Funkcjonalność 
więcej
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Mirek Czyrnek
ul. Dabrowskiego 79a, 60-529 Poznań
0-61 858 2034Partnerzy z konsorcjum PIONIER:
CYFRONET
Aktualności
Konferencja Internet a rozwój regionalny
Wpływ Internetu na rozwój poszczególnych regionów był tematem zorganizowanej na początku maja w Bydgoszczy ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej mediom. Jednym z organizatorów wydarzenia było Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Poznańskiej delegacji przewodniczył dyrektor techniczny PCSS - dr Maciej Stroiński.
wicej
Vancouver2010
Od 12 do 28 lutego w kanadyjskim Vancouver odbywa się jedna z najważniejszych tegorocznych imprez sportowych; to największe miasto Kolumbii Brytyjskiej gościć będzie najlepszych sportowców walczących o medale XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich. To już trzecia Olimpiada transmitowana na żywo przez Telewizję Polską wraz z partnerami z projektu ITVP za pośrednictwem Polskiego Internetu Optycznego PIONIER.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER