KIELMAN
Miejska Sieć Komputerowa w Kielcach
WÅ‚aÅ›cicielem i operatorem Miejskiej Sieci Komputerowej KIELMAN jest Politechnika ÅšwiÄ™tokrzyska w Kielcach. Sieć rozpoczęła dziaÅ‚alność w 1992 roku i obejmuje swym zasiÄ™giem znacznÄ… część obszaru Kielc, umożliwiajÄ…c dostÄ™p do Internetu instytucjom edukacyjnym, jednostkom administracji samorzÄ…dowej, sÅ‚użby zdrowia, firmom komercyjnym i lokalnym operatorom. Szkielet Miejskiej Sieci Komputerowej KIELMAN w wiÄ™kszoÅ›ci opiera siÄ™ na wÅ‚asnych Å›wiatÅ‚owodach. Sieć MSK KIELMAN bazuje głównie na technologii Ethernet głównie 1Gb i 10Gb. Dodatkowo jako backup niektórych odcinków sieci, stosowany jest technologia ATM. Sieć jest wÄ™zÅ‚em ogólnokrajowej sieci optycznej PIONIER. WÄ™zeÅ‚ ten połączony jest z MSK KIELMAN dwoma łączami Gigabit Ethernet z możliwoÅ›ciÄ… rozszerzenia do 10Gb/s, oraz łączami rezerwowym. Rozbudowywana infrastruktura Å›wiatÅ‚owodowa sieci KIELMAN z funduszy strukturalnych ZPORR projektu „e-Å›wiÄ™tokrzyskie” pozwala no rozszerzenie dziaÅ‚ania na MSK KIELMAN teren innych miast województwa ÅšwiÄ™tokrzyskiego.
więcej
- uruchomienie w 1992 roku pierwszego Kielcach węzła dostępu Internetu z jednoczesnym udostępnieniem zasobów Internetu dla wszystkich pracowników i studentów Politechniki Świętokrzyskiej;
- budowa własnej infrastruktury światłowodowej i włączenie po światłowodach wszystkich jednostek uczelni państwowych;
- uzyskanie statusu status LIRa z własnymi AS;
- włączenie sieci KIELMAN w strukturę światłowodową sieci PIONIER;uruchomienie własnego systemu zarządzania siecią;
- uruchomienie 10Gbit Ethernet łączy w szkielecie sieci KIELMAN;
- rozszerzenia działania sieci KIELMAN na wybrane miasta w Województwie Świętokrzyskim;
- uruchomienie sieci regionalnej w projekcie „e-Å›wietokrzyskie”.
więcej
- nowoczesne technologie w sieciach rozległych i lokalnych;
- zarzÄ…dzanie sieciami komputerowymi;
- zagadnienia bezpieczeństwa w sieciach komputerowych.
Kontakt:
Politechnika Świętokrzyska
W dniach 12-13 sierpnia 2019 roku w siedzibie PCSS obywa się pierwsza konferencja Kolegium Programowego PlatonTV. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele poszczególnych jednostek Konsorcjum PIONIER.
Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziaÅ‚ek, Å›rodÄ™ i piÄ…tek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. WÅ›ród nich znajdzie siÄ™ sześć zupeÅ‚nie nowych - „PrzeÅ‚omowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka mÅ‚odych”, „W prostych sÅ‚owach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykÅ‚ych ludzi” oraz istniejÄ…cy już „PlatonTV Flash”. MateriaÅ‚y produkowane sÄ… przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.
Już 18 września br. rozpocznie się drugi etap ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług platformy PLATON. Projekt realizowany jest przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Początek drugiej części akcji w Opolu.
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma ObsÅ‚ugi Nauki – PLATON” rozpoczęły siÄ™ dostawy sprzÄ™tu w ramach przetargów dla UsÅ‚ug kampusowych oraz UsÅ‚ugi powszechnej archiwizacji.
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>