Aktualności
2010-05-31
Public Relation dla sieci naukowo-badawczych
W przeddzień największego wydarzenia dla naukowych sieci w Europie - konferencji TNC odbywającej się w tym roku w Wilnie - spotkała się grupa zadaniowa stowarzyszenia TERENA zajmująca się szeroko rozumianą promocją rozwiązań, usług i projektów wdrażanych przez europejskie sieci naukowo-badawcze. PIONIER od kilku lat także aktywnie uczestniczy w tych spotkaniach prezentując polskie doświadczenia w kontaktach nauki ze światem mediów.
Tym razem spotkanie grupy TF-CPR (Task Force on Communication & Public Relations) dotyczyło promocji usług wideokonferencji w sieciach naukowych. W formie warsztatów, uczestnicy spotkania wymieniali swoje doświadczenia i sposób użycia tej usługi dla różnych środowisk. Ciekawymi doświadczeniami w dziedzinie uniwerysteckiej promocji wideokonferencji dla środowisk medycznych podzielili się specjalni goście spotkania, przedstawiciele brazylijskiej sieci naukowej RNP (Rede Nacional de Ensino e Pesquisa). W Brazylii, wideokonferencje używane są bowiem głównie do transmisji e-learnigowych wykładów na uniwersytetach medycznych, rzadko do przekazu online z operacji. Natomiast takie właśnie zastosowanie jest przedmiotem zainteresowania specjalistów z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w transmisji operacji na żywo, współpracując z jednym z siedmiu ośrodków wykonujących jednoczesne operacje otolaryngologiczne podczas specjalistycznej konferencji LION.

Elementy promocji usługi wideokonferencyjnej w PIONIERZE można było także prześledzić po spotkaniu, gdyż właśnie wtedy ustawiano stoisko towarzyszące konferencji TNC; jego elementem jest bowiem prezentacja nowej usługi wideokonferencji HD dla środowiska naukowego w Polsce.
Damian Niemir

Powiązane jednostki:
IChB PAN PCSS, Konsorcjum PIONIER

Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER