Aktualności
2010-05-31
Początek TERENY 2010

31 maja w Wilnie rozpoczęła się kolejna – 26. edycja międzynarodowej konferencji TERENA, skupiająca środowiska naukowe i akademickie narodowych sieci europejskich NREN. Podczas trwającej cztery dni imprezy uczestnicy zaprezentują swoje projekty badawcze. Swoje osiągnięcia przedstawi również Konsorcjum PIONIER i reprezentujące go Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

TERENA Networking Conference (TNC) jest największą i najbardziej prestiżową konferencją sieci naukowo-akademickich w Europie. Każda jej edycja gromadzi ponad 500 uczestników, specjalistów i menedżerów głównych sieci w Europie, a także organizacje badawcze, uczelnie wyższe i przedstawicieli przemysłu. Poprzez prelekcje wybitnych specjalistów, dyskusje i sesje, uczestnicy TERENY dokonują przeglądu najnowszych osiągnięć w obszarze sieci badawczych, tak w dziedzinie technicznej, jak i w zakresie stosowania i zarządzania siecią. Konferencja jest szansą spotkania się wszystkich tych, którzy współpracują w ciągu roku nad wspólnymi projektami badawczymi. To także czas planów i podsumowań, konfrontacji wyników i prezentacji dokonań w obrębie naukowych sieci narodowych.

W tym roku gospodarzem TNC 2010 r. jest litewska Sieć Badawcza i Edukacyjna (LITNET). Konferencja odbywa się w malowniczym, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Wilnie. LITNET to litewska Sieć, zapewniająca łączność wszystkim litewskim uniwersytetom, szkołom wyższym i instytutom badawczym. Uczestniczy on w wielu pionierskich projektach międzynarodowych, działających w sieci edukacyjnej na potrzeby rozwoju na Litwie.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest "Living Network Life". W każdym kraju Sieć jest kluczowym narzędziem w zakresie wspierania badań naukowych i szeroko rozumianej edukacji, jak również motorem napędowym gospodarki i całego społeczeństwa. Może stanowić korzyść dla tych, którzy z niej korzystają, a także skutecznie oddziałowywać na wiele sposobów, nie tylko na życie zawodowe, ale także osobiste. O wspomnianych zagadnieniach dyskutować będą uczestnicy TERENY 2010.

Warto przypomnieć, że pierwszą konferencją organizowaną w państwie Europy Centralnej i Wschodniej była odbywająca się 5 lat temu w Poznaniu, współorganizowana przez PCSS, TERENA Networking Conference 2005.

Agnieszka Wylegała

Powiązane jednostki:
Konsorcjum PIONIER

Kalendarium
<< kwiecień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER