Aktualności
2016-12-07
Drugie szkolenie PlatonTV

7 i 8 gudnia 2016 roku odbędzie się druga edycja szkoleń w ramach projektu PlatonTV. W wykładach i warsztatach udział wezmą zespoły telewizyjne z całej Polski.

PlatonTV - Platforma Naukowej Interaktywnej Telewizji w sieci PIONIER, to platforma stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej, skierowanych zarówno do środowiska  naukowego, jak i całego społeczeństwa. PlatonTV przybliża szerokiemu gronu odbiorców działalność środowiska naukowego, prezentuje dyskusje ekspertów oraz ukazuje wpływ nauki i badań na różne dziedziny życia społecznego. PlatonTV produkuje i udostępnia materiały prezentujące m.in. wyniki badań naukowych i projektów rozwojowych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców, ciekawe eksperymenty oraz infrastrukturę badawczą, pozwalającą podejmować wyzwania współczesnej nauki w Polsce, a także międzynarodowym środowisku naukowo-badawczym.

 

Podczas drugiego zjazdu szkoleniowego zaplanowano m.in. warsztaty z realizacji wizji, dziennikarskie oraz konferencja programowa, poświecona aktualnym zaganieniom redakcyjnym.

 

Od kwietnia 2016 roku w ramach popularyzacji nauki na platformie PlatonTV pojawiło się 7 naukowych cykli programowych, mających za zadanie przybliżyć, jak najszerszemu gronu odbiorców, świat polskiej nauki. Poruszają one tematykę wszystkich dziedzin i sfer naukowych – od nauk humanistycznych, poprzez przyrodnicze, po nauki ścisłe –  prezentując je w prosty i przystępny sposób. W każdy poniedziałek, środę i piątek na platformie PlatonTV pojawia się premierowy odcinek programu naukowego. Są to krótkie formy:  

 

 

W listopadzie pojawiłsię nowy cykl Czas nauki. Jest to format odwołaujacy się do czasów, w których żyjemy. Istotą ich jest niezwykłe tempo rozwoju nauki, a w efekcie gruntowna zmiana postawy człowieka wobec świata i własnych możliwości. W naszym cyklu przedstawiamy najnowsze badania, odkrycia, wynalazki, najnowocześniejsze technologie i odkrywcze metody dydaktyczne. “Czas nauki” to programy o odwadze w myśleniu i kreowaniu nowej rzeczywistości. 

Agnieszka Wylegała

Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER