Aktualności
2016-11-15
PlatonTV finalistą Konkursu Popularyzator Nauki 2016

PlatonTV znalazł się wśród finalistów 12. edycji prestiżowego Konkursu Popularyzator Nauki 2016 organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. PlatonTV otrzymał nominację w kategorii media.

W konkursie nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

 

„Organizowany od 2004 roku przez PAP i ministerstwo nauki konkurs pozwala nagrodzić osoby i instytucje, które śledzą to, co najbardziej aktualne w polskiej i światowej nauce, i potrafią o tym zajmująco opowiadać innym. Robią to z pasją, a do tego niezwykle rzetelnie” – podkreśla prezes PAP Artur Dmochowski.

 

W tegorocznej edycji zmieniła się formuła konkursu. Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media. Spośród wszystkich zgłoszeń Kapituła wybierze jednego laureata Nagrody Głównej. To najbardziej prestiżowe w konkursie wyróżnienie przyznane zostanie kandydatowi (osobie, zespołowi, instytucji albo medium), który promuje naukę wyjątkowo twórczo i skuteczne.

 

O nagrodę w kategorii Media rywalizują dziennikarze, media oraz redakcje. W tej grupie kandydować mogli też internauci tworzący przekazy popularnonaukowe - np. blogerzy, twórcy fanpejdżów i stron internetowych.

 

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany od 2005 r. jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w przystępny sposób.

 

Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy podczas uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się 15 grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zostaną wówczas ogłoszone nazwiska najlepszych popularyzatorów indywidualnych, a także nazwy najlepszych zespołów, instytucji i mediów popularyzujących naukę.

 

Sylwetki finalistów będziemy prezentować na stronie serwisu Nauka w Polsce od poniedziałku 21 listopada.

 

źródło: http://naukawpolsce.pap.pl

Agnieszka Wylegała

Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER