Aktualności
2013-05-07
TERENA 2013 okiem kamery

TNC 2013 – największa konferencja sieci naukowo-akademickich w Europie – w tym roku gościć będzie w Maastricht (Holandia). W dniach 3-6 czerwca 2013 r. zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w zakresie projektów badawczych związanych z Siecią. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie ekipa telewizyjna „PlatonTV” z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

TERENA Networking Conference (TNC) to największa i najbardziej prestiżowa konferencja środowiska sieci naukowo-akademickich w Europie. Każda jej edycja gromadzi ponad pół tysiąca uczestników, specjalistów i menedżerów głównych sieci w Europie, a także organizacje badawcze, uczelnie wyższe i przedstawicieli przemysłu. Poprzez prelekcje wybitnych specjalistów, dyskusje i sesje, uczestnicy TERENY dokonują przeglądu najnowszych osiągnięć w obszarze sieci badawczych, tak w dziedzinie technicznej, jak i w zakresie stosowania i zarządzania siecią. Konferencja jest szansą spotkania się wszystkich tych, którzy współpracują w ciągu roku nad wspólnymi projektami badawczymi. To także czas planów i podsumowań, konfrontacji wyników i prezentacji dokonań w obrębie naukowych sieci narodowych.


W tym roku gospodarzem TNC będzie holenderska Sieć Badawczo-Edukacyjna (SURFnet), zapewniająca łączność wszystkim holenderskim uniwersytetom, szkołom wyższym i instytutom badawczym. Uczestniczy ona w wielu pionierskich projektach międzynarodowych, działających w sieci edukacyjnej na potrzeby rozwoju na Holandii.


Najważniejsze wydarzenia tegorocznej TERENY relacjonowane będą przez zespół telewizyjny „PlatonTV” z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Dzięki usłudze naukowej interaktywnej telewizji HD projektu PLATON, zespół telewizji zrealizuje materiały wideo, a w specjalnie przygotowanym na tę okazję studio przeprowadzone zostaną wywiady i rozmowy z interesującymi gośćmi i uczestnikami konferencji. Zaprezentowany zostanie również wóz realizatorski.


Więcej informacji można znaleźć na specjalnym blogu tego wydarzenia.

Agnieszka Wylegała

Kalendarium
<< wrzesień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER