Aktualności
2012-06-15
Akcja promocyjna "Roadshow PLATON 2012" - pierwszy etap "trasy" już za nami!

Już we wrześniu tego roku, po blisko 4 latach intensywnych prac, zakończy się jeden z największych projektów ostatnich lat dla środowiska naukowego – projekt ” PLATON Platforma Obsługi Nauki”. Dzięki temu przedsięwzięciu, społeczność naukowa i akademicka zostaje wyposażona w  5 nowoczesnych usług: usługi wideokonferencji, usługi eduroam, usługi kampusowe, usługi archiwizacji oraz usługi naukowej interaktywnej telewizji HD. Ten ogólnopolski projekt jest realizowany przez 22 Członków Konsorcjum PIONIER stanowiących wiodące centra badawczo - rozwojowe w swoich regionach.

Z uwagi na fakt, że projekt PLATON zbliża się do końca, podjęto wytężone wysiłki w celu jak najszerszego rozpropagowania wdrożonych usług. W efekcie zrealizowano pomysł akcji promocyjnej „Roadshow PLATON 2012”, która stanowi serię wizyt w siedzibach Partnerów projektu wraz z przeprowadzeniem multimedialnych prezentacji dla szerokiego grona potencjalnych użytkowników. Celem tych działań jest wzbudzenie świadomości dostępności tych zaawansowanych rozwiązań, pokazanie stworzonej infrastruktury sprzętowej, a przede wszystkim zachęcenie do korzystania  z oferowanych usług.

 

Aktualnie zakończyliśmy pierwszy etap akcji. W ciągu 13-dniowej podróży, przejeżdżając około 3000 kilometrów, odwiedziliśmy 10 miast (Rzeszów, Lublin, Puławy, Radom, Zieloną Górę, Szczecin, Koszalin, Bydgoszcz, Białystok oraz Olsztyn), w których wysłuchało nas blisko 700 pracowników naukowych i studentów! Przebieg wszystkich wydarzeń można było śledzić na bieżąco na naszym blogu pod adresem: blog.pionier.net.pl/platon2012, gdzie cały czas są dostępne materiały video oraz zdjęcia wraz z relacjami dziennikarskimi.

 

Drugi etap akcji planujemy przeprowadzić we wrześniu, zaś trzeci wraz z finałową prezentacją planujemy na początek października, tuż po zamknięciu projektu. Cała promocja, przeprowadzona w trybie roadshow, będzie więc jednocześnie największą jak do tej pory akcją PR projektu naukowego w Polsce i najprawdopodobniej, jedną z większych w Europie.

 

Już teraz zapraszamy do aktywnego udziału w „Roadshow” i korzystania z usług „PLATON-a”.

Wojciech Bohdanowicz

Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER