Aktualności
2012-03-23
Warsztaty promocyjne Adobe w ramach projektu PLATON
Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Uczelniane Centrum Informatyczne i Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania) przeprowadził w ramach usługi U3 (obliczenia kampusowe) projektu PLATON warsztaty promocyjne Adobe. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ze strony poszczególnych środowisk MAN w Polsce, zrealizowano warsztaty w dwóch edycjach, w terminie 8-9 marca i 15-16 marca br.
Merytorycznie cykl warsztatów obejmował 5 sesji:

- Praca z grafiką bitmapową w programie Adobe Photoshop
- Praca z grafiką wektorową w programie Adobe Illustrator
- Tworzenie animacji komputerowych w programie Adobe Flash
- Integracja grafiki oraz animacji komputerowych w programie Adobe Catalyst
- Publikowanie interaktywnych animacji komputerowych w Internecie przy pomocy programu Adobe Dreamweaver

Przetestowano praktycznie dla wszystkich programów komunikację w relacji: uczestnik warsztatów/lab – klaster środowiskowy LX w Toruniu. Przetestowano również komunikację z innymi środowiskowymi klastrami obliczeniowymi w Polsce. Zakładany program warsztatów został merytorycznie całkowicie zrealizowany. Według prowadzących instruktorów i uczestników warsztatów obu edycji - praca w rozproszonym środowisku nie nastręczała problemów, zarówno dostępowych, jak i w szybkości dostępu/reakcji. Korzystając z możliwości techniczno-organizacyjnych UMK, dodatkowo zaprezentował podczas warsztatów rozwiązanie usługi naukowej interaktywnej telewizji HD w środowisku toruńskim.

Podczas przerw i kolacji wymieniano się doświadczeniami nie tylko z Adobe, lecz również w szeroko pojętym zakresie funkcjonowania i utrzymania infrastruktutury informatycznej MAN/PIONIER oraz projektów PLATON i NewMAN.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele z następujących środowisk akademickich: Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Krakowa, Koszalina, Lublina, Łodzi, Opola, Puław, Radomia, Śląska, Torunia i Zielonej Góry.

Jerzy Żenkiewicz
LKM Toruń, PLATON
 

Kalendarium
<< wrzesień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER