Aktualności
2012-02-20
Warsztaty promocyjne Usługi Powszechnej Archiwizacji projektu PLATON
Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty promocyjne Usługi Powszechnej Archiwizacji projektu PLATON - "Praktyczne aspekty archiwizacji i zabezpieczenia danych", które odbędą się w siedmiu największych polskich miastach. Już teraz można rejestrować się na poszczególne imprezy.
Podobnie, jak w poprzedniej edycji - warsztaty podzielone będą na dwa bloki; wprowadzenie oraz korzystanie z Usługi Powszechnej Archiwizacji.

Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się m.in. kto może skorzystać z Usługi, jakie są zasady i warunki korzystania z niej, jak zarejestrować się w usłudze oraz jak składować i odzyskiwać dane, przy użyciu klientów dla Windows i Linux.

W warsztatach mogą wziąć udział instytucje naukowe i edukacyjne, uczelnie, instytuty badawcze, naukowe biblioteki cyfrowe oraz federacje bibliotek, pracownicy uczelni, naukowcy, badacze i studenci, uczestnicy projektów badawczych i naukowych, a także użytkownicy systemów gridowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Poznaniu - 14 marca 2012 roku, ostatnie zaplanowano natomiast na 19 kwietnia w Zielonej Górze.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się pod adresem:
www.storage.pionier.net.pl/warsztaty2012/rejestracja

Więcej informacji na temat poszczególnych warsztatów, a także szczegółowy ich plan znajdziecie Państwo tutaj.

Więcej o Usłudze Powszechnej Archiwizacji: http://www.storage.pionier.net.pl/


Pliki do pobrania: