Aktualności
2011-05-20
Future Internet Week w Budapeszcie
Na cztery dni (16-19.05.2011) Budapeszt stał się europejską stolicą „Internetu Przyszłości”. A wszystko za sprawą największego spotkania specjalistów z tej dziedziny w Europie – konferencji Future Internet Week. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele PCSS, współorganizatorzy kolejnej edycji tej imprezy. 
Przez cztery dni uczestnicy Future Internet Week mogli uczestniczyć w kilku różnych konferencjach dotykających problematyki „Internetu  jutra”:

•    FIRE Research workshop, Internet of Things Conference, ENoLL event, Future Internet Cluster Workshop
•    Future Internet Conference,  FIRE Architecture Board
•    Future Internet Assembly (FIA), Future Internet Forum,  ceFIMS
•    Future Internet Assembly (FIA), ICT Proposers Day

Głównym tematem węgierskiej konferencji były technologiczne, społeczno-ekonomiczne  oraz polityczne aspekty „Internetu Przyszłości”.

Cykliczna, odbywająca się raz na pół roku, impreza jest ściśle związana z państwem członkowskim UE, obejmującym aktualnie Prezydencję w strukturach unijnych. Jest to wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja, promocja i poznanie projektów "Internetu Przyszłości" współfinansowanych przez Komisję Europejską. Przy tej okazji organizowane są otwarte lub bardziej środowiskowe spotkania i warsztaty projektów, grup roboczych czy też społeczności współpracujących nad konkretnymi aspektami wdrożeń Internetu kolejnej generacji.


Podczas sesji plenarnej, zamykającej oficjalnie imprezę w Budapeszcie, swoje wystąpienie, a jednocześnie zaproszenie do Poznania wygłosił dyrektor PCSS – prof. Jan Węglarz. Kolejne spotkanie w ramach FIA odbędzie się bowiem w stolicy Wielkopolski, związane jest to nierozerwalnie z polską Prezydencją w UE, przypadającą na drugą połowę 2011 roku.

 

Pomimo że do polskiego tygodnia „Internetu Przyszłości” (24-28.10.2011) pozostało niemal pół roku, przygotowania do tego wydarzenia idą „pełną parą”. Impreza organizowana w Poznaniu stwarza niepowtarzalną okazję do tego, by na forum europejskim pokazać własny, polski dorobek w tej dziedzinie, zaprezentować także te rozwiązania, które są inicjatywami lokalnymi, niekoniecznie pozyskującymi finansowanie z Komisji Europejskiej. Szacuje się, że przez cały tydzień FIW, podczas 10 towarzyszących konferencji, odwiedzi ponad tysiąc osób. Warto przypomnieć, że będzie to kolejna tak liczna międzynarodowa konferencja współorganizowana przez PCSS; doświadczenie organizacyjne Poznańskiego Centrum trwa od konferencji TERENA (TNC) w 2005 roku w Poznaniu, w której uczestniczyło ponad 500 osób.

 

Poniżej zaproszenie na Future Internet Week w Poznaniu:

Agnieszka Wylegała

Kalendarium
<< luty 2020 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER