Aktualności
2011-05-13
TERENA Networking Conference 2011: enabling communities
Tegoroczna edycja międzynarodowej konferencji TERENA, gościć będzie w Pradze (16-19.05.2011). Podczas trwającej cztery dni imprezy uczestnicy zaprezentują swoje projekty badawcze. Swoje osiągnięcia przedstawi również Konsorcjum PIONIER oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
TERENA Networking Conference (TNC) jest największą i najbardziej prestiżową konferencją sieci naukowo-akademickich w Europie. Każda jej edycja gromadzi ponad 500 uczestników, specjalistów i menedżerów głównych sieci w Europie, a także organizacje badawcze, uczelnie wyższe i przedstawicieli przemysłu. Poprzez prelekcje wybitnych specjalistów, dyskusje i sesje, uczestnicy TERENY dokonują przeglądu najnowszych osiągnięć w obszarze sieci badawczych, tak w dziedzinie technicznej, jak i w zakresie stosowania i zarządzania siecią. Konferencja jest szansą spotkania się wszystkich tych, którzy współpracują w ciągu roku nad wspólnymi projektami badawczymi. To także czas planów i podsumowań, konfrontacji wyników i prezentacji dokonań w obrębie naukowych sieci narodowych.

W tym roku gospodarzem TNC  jest czeska Sieć Badawcza i Edukacyjna (CESNET). Konferencja odbywa się w malowniczo położonej na wzgórzach nad Wełtawą, od wieków zachwycającej turystów Pradze. CESNET to czeska Sieć, zapewniająca łączność wszystkim czeskim uniwersytetom, szkołom wyższym i instytutom badawczym. Uczestniczy on w wielu pionierskich projektach międzynarodowych, działających w sieci edukacyjnej na potrzeby rozwoju w Czechach.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest hasło „Enabling communities”. Ton sesji plenarnych będą nadawać tematy blisko związane z czterema równoległymi  zagadnieniami, takimi jak: „sieci przyszłości”, „wspieranie współpracy i zaawansowane aplikacje cyfrowe”, „wspólnota i tożsamość” oraz „cyfrowy styl życia”.

PCSS zaprezentuje w Pradze wyniki badań laboratorium 4K, m.in. poprzez ostatnie dokonania w zakresie wizualizacji 3D za pomocą 2 projektorów 4K, a także  nowatorskie opracowania, które pozwalają na przekazywanie sygnału „live” za pośrednictwem kinematograficznej kamery RedOne. Dodatkowo  obraz w rozdzielczości 4K będzie można podziwiać dzięki aplikacji „Virtall”, która w wysokiej rozdzielczości zaprezentuje trójwymiarowe modele obiektów architektonicznych.

Nie zabraknie oczywiście filmów w wysokiej rozdzielczość 4K, transmitowanych do Pragi dzięki strumieniowaniu bezpośredniemu z Poznania poprzez Sieć PIONIER do Sieci CESNET.
Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Sieć PIONIER

Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER