Aktualności
2010-10-28
Projekt PLATON na Konferencji eChallenges e-2010
Promowanie nowych trendów i rozwiązań z dziedziny technologii internetowych oraz ich zastosowanie przez urzędy administracji rządowej i inne organizacje to główne cele tegorocznej Konferencji eChallenges, odbywającej się w dniach 27-29 października w Warszawie. Na jednym ze stoisk prezentowane są usługi Platformy Obsługi Nauki – PLATON, jednego z największych projektów sieci PIONIER.
Konferencja eChalleneges e-2010 ma charakter edukacyjny. Tegoroczna impreza to już 20. z kolei spotkanie, które regularnie przyciąga ponad 500 uczestników z organizacji rządowych, administracyjnych, handlowych i badawczo-naukowych z całego świata. Jej ideą jest promowanie nowych trendów i rozwiązań z dziedziny technologii internetowych, wykorzystywanych w różnych obszarach. Co ważne, Konferencja promuje środowisko naukowe kraju będącego gospodarzem konferencji.
Tematyka konferencji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnorodnych odbiorców. Podczas spotkań, dyskusji  i prelekcji poruszane są kwestie związane z szeroko rozumianą informatyzacją procesów zarządzania państwem i jego instytucjami, a także budową społeczeństwa informacyjnego, czy wykorzystywania informatyki w różnych dziedzinach gospodarki.
Platforma Obsługi Nauki PLATON to nie jedyny projekt konsorcjum PIONIER prezentowany podczas tegorocznej Konferencji. Istotę sieciowej dystrybucji treści multimedialnych przybliżyli przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego: dr Cezary Mazurek  („Information Society in Poland: Content Delivery Network for Live and On-Demand Video Services and Interactive Television”) oraz Marcin Werla („eInfrastrucutres in Poland: Federation of Digital Libraries in PIONIER Network”).
Tegoroczne spotkania w stolicy są wspierane przez Komisję Europejską, Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Warsaw Convention Bureau oraz Convention Bureau of Poland.
Poniżej wystąpienie dra Cezarego Mazurka:
Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
FBC, PLATON , Sieć PIONIER

Kalendarium
<< październik 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sieć PIONIER
mapa PIONIER