CI TASK

CI TASK
Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK)
Centrum Informatyczne TASK zostało powołane w 1994 roku na Politechnice Gdańskiej jako jednostka międzyuczelniana, zarządzająca rozległą i nowoczesną siecią metropolitalną MAN. Sieć TASK, łącząc ze sobą sieci lokalne LAN jednostek naukowych i, naukowo–badawczych, oświatowych, administracji publicznej oraz ważniejszych przedsiębiorstw współpracujących z nauką, obejmuje swoim zasięgiem Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz ponad połowę regionu pomorskiego, zapewniając, poprzez sieć Internet dla nauki Pionier, dostęp do krajowych sieci MAN, europejskich sieci skupionych w GEANT oraz poprzez łącze do USA z całym światem. Z sieci TASK korzystają dziesiątki tysięcy użytkowników. Centrum, oprócz świadczenia zaawansowanych usług teleinformatycznych, umożliwia środowisku akademickiemu dostęp do komputerów Dużej Mocy Obliczeniowej (KDM) i korzystanie z bogatego oprogramowania do obliczeń naukowo–badawczych. Wykorzystanie nowoczesnych technologii transmisji pozwala użytkownikom na szybki zdalny dostęp do zasobów Centrum, korzystanie ze wszystkich dostępnych usług sieciowych, przekazów multimedialnych, pracy interakcyjnej oraz zdalnego nauczania i uczenia się. Centrum ściśle współpracuje z innymi centrami superkomputerowymi w Polsce i uczestniczy w tworzeniu krajowego systemu metacomputingu. Współpracę Jednostek Naukowych i Naukowo–Badawczych, w ramach Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, rozwija i doskonali Rada Użytkowników TASK. W skład Rady wchodzą Przedstawiciele: Akademii Medycznej, Akademii Morskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Oceanologii PAN, Centrum Techniki Morskiej.
Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej

Kontakt:
Trójmiejska Akademicka Sieć KomputerowaPolitechnika Gdańska
Powi±zane projekty PIONIERa:
emiter, PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER

Powiązane projekty wykorzystuj±ce PIONIERa:
PL-Grid, PRACE
Aktualności

Uroczysta sesja jubileuszowa z okazji 25-lecia Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) odbędzie się w poniedziałek, 6 maja w godzinach 12:15–15:00 w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. Podczas sesji podpisana zostanie umowa o dofinansowanie projektu Centrum Kompetencji STOS.

wicej

Trójmiejska Akademicka Sieć Komputerowa (TASK) obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji 18 października 2018 roku na Politechnice Gdańskiej odbędzie się Sesja Jubileuszowa "25-lecie Porozumienia TASK".

wicej

W Denver, podczas tegorocznej Konferencji Supercomputing (12-17.11.2017 r.), ogłoszono najnowszy ranking najszybszych komputerów na świecie. Po raz kolejny na TOP500 znalazły się maszyny z Polski, znajdujące się w Centrach Komputerów Dużej Mocy Sieci PIONIER. Po raz kolejny także polskie superkomputery w łącznej klasyfikacji państw, uplasowały się w pierwszej dziesiątce rankingu.

wicej

Trzeci zjazd szkoleniowy ekip telewizyjnych PlatonTV odbył się w przepięknych okolicznościach podlaskiej przyrody. Przez trzy dni (27-29.06.2017 r.) uczestnicy wykładów i warsztatów gościli w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej “Dwór Mejera” w Hołnach.

 

wicej

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER