CzestMAN

CzestMAN
Miejska Sieć Komputerowa CzestMAN w Częstochowie
MSK CzestMAN powstała w 1994 r. na mocy porozumienia rektorów czterech uczelni wyższych w Częstochowie. Głównym celem MSK CzestMAN jest zaspokajanie rosnących potrzeb środowiska naukowo-edukacyjnego Częstochowy w zakresie dostępu do nowoczesnych usług informacyjnych, obliczeniowych, Internetu oraz uczestnictwa w pracach naukowych i badawczych wykonywanych wspólnie z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. Użytkownikami MSK CzestMAN są także instytucje spoza sfery nauki i edukacji.

Jednostka wiodącą w zakresie budowy, utrzymania i rozwoju sieci oraz jej operatorem jest Politechnika Częstochowska.
Organem doradczym w sprawach funkcjonowania i rozwoju sieci jest Rada Użytkowników MSK CzestMAN. Obecnie w jej skład wchodzą reprezentanci Politechniki Częstochowskiej, Akademii Jana Długosza, Akademii Polonijnej oraz Urzędu Miasta Częstochowy.

MSK CzestMAN w chwili obecnej posiada 7 węzłów głównych i 10 pomocniczych, połączonych siecią światłowodową w kanalizacji dzierżawionej (4,5 km) oraz własnej (13,5 km). W sieci użytkowane są 3 odcinki radiolinii w paśmie licencjonowanym o łącznej długości 24 km. W warstwie transmisyjnej jest jednolicie stosowany protokół Ethernet na łączach o przepływności 100 Mb/s – 10 Gb/s.

Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej

Kontakt:
Miejska Sieć Komputerowa CzestMAN w Częstochowie
Powi±zane projekty PIONIERa:
KMD, PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

Trzeci zjazd szkoleniowy ekip telewizyjnych PlatonTV odbył się w przepięknych okolicznościach podlaskiej przyrody. Przez trzy dni (27-29.06.2017 r.) uczestnicy wykładów i warsztatów gościli w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej “Dwór Mejera” w Hołnach.

 

wicej

Tych, którzy 12 grudnia br. nie mogli uczestniczyć w finałowym spotkaniu podsumowującym projekt PLATON, zapraszamy do obejrzenia całości tego wydarzenia, zrealizowanego i zarejestrowanego za pomocą dwóch z pięciu usług projektu - naukowej interaktywnej telewizji HD oraz wideokonferencji.

wicej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego podsumowania ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług Platformy Obsługi Nauki PLATON, która miała miejsce 12 grudnia 2012 r. Podczas uroczystości ośrodki z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Częstochowy, Torunia i Poznania łączyły się ze sobą za pomocą usługi wideokonferencji.

wicej

Już 18 września br. rozpocznie się drugi etap ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług platformy PLATON. Projekt realizowany jest przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Początek drugiej części akcji w Opolu.

wicej
Dostawy sprzętu w projekcie PLATON
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma Obsługi Nauki – PLATON” rozpoczęły się dostawy sprzętu w ramach przetargów dla Usług kampusowych oraz Usługi powszechnej archiwizacji.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER