BIAMAN

BIAMAN
Miejska Sieć Komputerowa BIAMAN w Białymstoku
MSK BIAMAN zapewnia łączność sieciową dla szkół wyższych: państwowych i prywatnych oraz jednostek naukowych zlokalizowanych w Białowieży, Hajnówce i Łomży. W trakcie uruchomienia jest łącze do Suwałk. Ponadto z usług MSK BIAMAN korzystają jednostki edukacyjne, biblioteki, jednostki samorządowe i administracji rządowej, policja, szpitale i szereg innych instytucji. Operatorem i koordynatorem budowy Miejskiej Sieci Komputerowej BIAMAN jest Centrum Komputerowych Sieci Rozległych.

Działalność MSK BIAMAN polega na:
  • eksploatacji własnej światłowodowej sieci transmisji danych,
  • świadczeniu usług dostępu do sieci INTERNET,
  • świadczeniu usług transmisji danych, w tym międzynarodowej transmisji danych,
  • świadczeniu usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych
Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej
Historia 
więcej

Kontakt:
Politechnika BiałostockaCentrum Komputerowych Sieci Rozległych
Powi±zane projekty PIONIERa:
emiter, KMD, PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

W dniach 12-13 sierpnia 2019 roku w siedzibie PCSS obywa się pierwsza konferencja Kolegium Programowego PlatonTV. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele poszczególnych jednostek Konsorcjum PIONIER.

wicej

Trzeci zjazd szkoleniowy ekip telewizyjnych PlatonTV odbył się w przepięknych okolicznościach podlaskiej przyrody. Przez trzy dni (27-29.06.2017 r.) uczestnicy wykładów i warsztatów gościli w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej “Dwór Mejera” w Hołnach.

 

wicej

Miejska Sieć Komputerowa BIAMAN obchodzi 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji 4 lipca 2016 roku w centrum Inno-Eko-Tech Politechniki Białostockiej odbyło się jubileuszowe spotkanie. Uroczystość zorganizowało Centrum Komputerowych Sieci Rozległych, jednostka koordynująca budowę i operator MKS BIAMAN.

wicej

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej

Już 22 maja 2012 roku rusza ogólnopolska akcja promocyjna pięciu usług platformy PLATON realizowanej przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowanej przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Zaczynamy w Rzeszowie.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER