NASK

NASK
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa instytut badawczy
NASK jest liczącym się na polskim rynku operatorem transmisji danych. Obsługuje klientów biznesowych, sektor administracji, a w aglomeracji warszawskiej środowisko naukowe i akademickie. Oferuje pełną obsługę w zakresie projektowania, budowy oraz utrzymywania sieci korporacyjnych, szerokopasmowego dostępu do Internetu, usług bezpieczeństwa teleinformatycznego, kolokacji i hostingu, telefonii (klasycznej i opartej o IP), a także wideokonferencji.

NASK prowadzi usługi z zakresu projektowania, budowy i utrzymania systemów informatycznych (dysponuje doświadczonym 15-osobowym zespołem programistów).

NASK posiada własną siedzibę w Warszawie (Natolin-Kabaty) oraz prowadzi szereg biur regionalnych: w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach i Radomiu.

NASK jest właścicielem przewodowej sieci telekomunikacyjnej w Warszawie (WARMAN) oraz ogólnokrajowej sieci łączności radiowej w paśmie chronionym 3.7 GHz (lokalnie wykorzystuje także częstotliwości w pasmach 3.5 GHz, 27 GHz i 28 GHz). Posiada profesjonalne Centrum Kolokacji i Hostingu w siedzibie NASK przy ul. Wąwozowej i podobne centrum o nazwie Rakowiecka Data Center w warszawskiej dzielnicy Mokotów.


Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej
Badania 
więcej
Projekty 
więcej
Serwisy NASK 
więcej
Członkostwo NASK 
więcej
Działalność NASK 
więcej
Historia 
więcej

Kontakt:
NASK
Powi±zane projekty PIONIERa:
PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej

Po raz 12. w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem, dzień 10 lutego upływa pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. Hasło to ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.

wicej

Tych, którzy 12 grudnia br. nie mogli uczestniczyć w finałowym spotkaniu podsumowującym projekt PLATON, zapraszamy do obejrzenia całości tego wydarzenia, zrealizowanego i zarejestrowanego za pomocą dwóch z pięciu usług projektu - naukowej interaktywnej telewizji HD oraz wideokonferencji.

wicej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego podsumowania ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług Platformy Obsługi Nauki PLATON, która miała miejsce 12 grudnia 2012 r. Podczas uroczystości ośrodki z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Częstochowy, Torunia i Poznania łączyły się ze sobą za pomocą usługi wideokonferencji.

wicej
Nie tylko bazy danych, ale także zagadnienia dotyczące konstrukcji baz internetowych, rozproszonych i multimedialnych, a także bezpieczeństwa zarówno baz jak i aspektów narzędziowych, będą głównymi tematami VI konferencji INFOBAZY, odbywającej się od 5 do 7 września br. w Gdańsku. 

 

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER