MSK PulMAN

MSK PulMAN
Miejska Sieć Komputerowa PulMAN
Miejska Sieć Komputerowa „PulMAN” została powołana do życia w 1995 roku na podstawie porozumienia środowiskowego jednostek naukowych w skład którego wchodzą następujące instytucje:

- Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (IUNG-PIB),
- Instytut Nawozów Sztucznych w Puławach (INS),
- Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy (PIWet-PIB),
- Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa, Oddział Pszczelnictwa w Puławach (ISiK OP),
- Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach (WIHiE).

Wszystkie wyżej wymienione jednostki są sygnatariuszami porozumienia środowiskowego dotyczącego budowy i eksploatacji Miejskiej Sieci Komputerowej PulMAN. W ramach tego porozumienia, jednostki otrzymały możliwość korzystania z urządzeń i serwerów zainstalowanych w Centrum Komputerowym MSK PulMAN. Zobowiązały się do uczestniczeniach we wszelkich poczynaniach zaproponowanych i przyjętych przez Radę Użytkowników MSK „PulMAN”.
Najważniejszym zadaniem MSK PulMAN jest zapewnienie stałego i na wysokim poziomie usług dostępu do ogólnoświatowej sieci komputerowej jaką jest Internet. Dzięki niemu realizowane są różnego rodzaju projekty własne i zamawiane, rozwijana jest współpraca międzynarodowa i badania wspólne różnych jednostek naukowych.
Osiągnięcia 
więcej

Kontakt:
Ośrodek Sieci Komputerowej PulMANPowi±zane projekty PIONIERa:
PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

Już 22 maja 2012 roku rusza ogólnopolska akcja promocyjna pięciu usług platformy PLATON realizowanej przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowanej przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Zaczynamy w Rzeszowie.

wicej
Dostawy sprzętu w projekcie PLATON
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma Obsługi Nauki – PLATON” rozpoczęły się dostawy sprzętu w ramach przetargów dla Usług kampusowych oraz Usługi powszechnej archiwizacji.
wicej
Stoisko PSNC/PIONIER na konferencji TERENA 2010
Wielkim zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyło się w tym roku wspólne stoisko Konsorcjum PIONIER i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Użytkownicy sieci naukowych mogli na nim zobaczyć demonstrację działania polskiej infrastruktury wideokonferencyjnej w sieci PIONIER, jak również zdalną, sieciową transmisję wideo wysokiej rozdzielczości 4K, czterokrotnie większej od nowoczesnej, powszechnej technologii HD.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER