LubMAN

LubMAN
Lubelska Akademicka Miejska Sieć Komputerowa LubMAN
Lubelska Akademicka Miejska Sieć Komputerowa LubMAN obejmuje swym zasięgiem teren Lublina oraz Świdnika i jest administrowana przez LubMAN UMCS. Jednostka świadczy usługi teleinformatyczne o charakterze niepowszechnym na rzecz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pozostałych wyższych uczelni i instytucji naukowo-badawczych Lublina.
W 2004 r. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej powierzył obsługę pozaakademickiej, komercyjnej części sieci LubMAN powołanej przez siebie spółce prawa handlowego LubMAN UMCS Sp. z o.o., realizując tym samym postulat zwiększenia elastyczności działania operatora sieci w realiach rynku oraz poszerzenia oferty usług i zwiększenia jej atrakcyjności.

Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej
Historia 
więcej
Sieć 
więcej

Kontakt:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, LubMAN UMCSPowi±zane projekty PIONIERa:
KMD, PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

Trzeci zjazd szkoleniowy ekip telewizyjnych PlatonTV odbył się w przepięknych okolicznościach podlaskiej przyrody. Przez trzy dni (27-29.06.2017 r.) uczestnicy wykładów i warsztatów gościli w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej “Dwór Mejera” w Hołnach.

 

wicej

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej

Już 22 maja 2012 roku rusza ogólnopolska akcja promocyjna pięciu usług platformy PLATON realizowanej przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowanej przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Zaczynamy w Rzeszowie.

wicej
Dostawy sprzętu w projekcie PLATON
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma Obsługi Nauki – PLATON” rozpoczęły się dostawy sprzętu w ramach przetargów dla Usług kampusowych oraz Usługi powszechnej archiwizacji.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER