WCSS

WCSS
Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe
Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe powstało w 1995 roku jako jednostka Politechniki Wrocławskiej o charakterze międzyuczelnianym.

Jego głównymi zadaniami są:
-eksploatacja i rozbudowa Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (WASK);
-eksploatacja i rozbudowa komputerów dużej mocy;
-eksploatacja i rozwój sieciowych usług informacyjnych dla wszystkich uczelni wyższych i instytutów badawczych z obszaru Dolnego Śląska.

Sieć WASK łączy wrocławskie uczelnie, instytuty i szkoły, zapewniając im dostęp do krajowej sieci PIONIER i europejskiej sieci GÉANT2.

Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej
Sieć 
więcej
Zasoby WCSS 
więcej

Kontakt:
Wrocławskie Centrum Sieciowo-SuperkomputerowePowi±zane projekty PIONIERa:
emiter, KMD, PIONIER PKI, PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER

Powiązane projekty wykorzystuj±ce PIONIERa:
PL-Grid, PRACE
Aktualności

W Denver, podczas tegorocznej Konferencji Supercomputing (12-17.11.2017 r.), ogłoszono najnowszy ranking najszybszych komputerów na świecie. Po raz kolejny na TOP500 znalazły się maszyny z Polski, znajdujące się w Centrach Komputerów Dużej Mocy Sieci PIONIER. Po raz kolejny także polskie superkomputery w łącznej klasyfikacji państw, uplasowały się w pierwszej dziesiątce rankingu.

wicej

Trzeci zjazd szkoleniowy ekip telewizyjnych PlatonTV odbył się w przepięknych okolicznościach podlaskiej przyrody. Przez trzy dni (27-29.06.2017 r.) uczestnicy wykładów i warsztatów gościli w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej “Dwór Mejera” w Hołnach.

 

wicej

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego podsumowania ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług Platformy Obsługi Nauki PLATON, która miała miejsce 12 grudnia 2012 r. Podczas uroczystości ośrodki z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Częstochowy, Torunia i Poznania łączyły się ze sobą za pomocą usługi wideokonferencji.

wicej
Logo i3 2010
Tegoroczna Konferencja i3 w całości transmitowana była w Sieci. Teraz, po jej zakończeniu, zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo zarejestrowanych w salach sesyjnych oraz do zapoznania się z poszczególnymi prezentacjami.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER