KIELMAN

KIELMAN
Miejska Sieć Komputerowa w Kielcach
Właścicielem i operatorem Miejskiej Sieci Komputerowej KIELMAN jest Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Sieć rozpoczęła działalność w 1992 roku i obejmuje swym zasięgiem znaczną część obszaru Kielc, umożliwiając dostęp do Internetu instytucjom edukacyjnym, jednostkom administracji samorządowej, służby zdrowia, firmom komercyjnym i lokalnym operatorom. Szkielet Miejskiej Sieci Komputerowej KIELMAN w większości opiera się na własnych światłowodach. Sieć MSK KIELMAN bazuje głównie na technologii Ethernet głównie 1Gb i 10Gb. Dodatkowo jako backup niektórych odcinków sieci, stosowany jest technologia ATM. Sieć jest węzłem ogólnokrajowej sieci optycznej PIONIER. Węzeł ten połączony jest z MSK KIELMAN dwoma łączami Gigabit Ethernet z możliwością rozszerzenia do 10Gb/s, oraz łączami rezerwowym. Rozbudowywana infrastruktura światłowodowa sieci KIELMAN z funduszy strukturalnych ZPORR projektu „e-świętokrzyskie” pozwala no rozszerzenie działania na MSK KIELMAN teren innych miast województwa Świętokrzyskiego.
Osiągnięcia 
więcej
Dziedziny zainteresowań 
więcej

Kontakt:
Politechnika ŚwiętokrzyskaPowi±zane projekty PIONIERa:
PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

W dniach 12-13 sierpnia 2019 roku w siedzibie PCSS obywa się pierwsza konferencja Kolegium Programowego PlatonTV. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele poszczególnych jednostek Konsorcjum PIONIER.

wicej

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej

Już 18 września br. rozpocznie się drugi etap ogólnopolskiej akcji promocyjnej pięciu usług platformy PLATON. Projekt realizowany jest przez Konsorcjum PIONIER, a koordynowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Początek drugiej części akcji w Opolu.

wicej
Dostawy sprzętu w projekcie PLATON
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma Obsługi Nauki – PLATON” rozpoczęły się dostawy sprzętu w ramach przetargów dla Usług kampusowych oraz Usługi powszechnej archiwizacji.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER