RMSK

RMSK
Rzeszowska Miejska Sieć Komputerowa
Rzeszowska Miejska Siec Komputerowa powstała w ramach projektu budowy struktur metropolitalnych, finansowanego przez Komitet Badań Naukowych w roku 1992. Podstawowym celem RMSK jest zaspokojenie potrzeb środowiska w zakresie łączności internetowej z innymi ośrodkami akademickimi .

RMSK jest zarządzane przez wydzieloną jednostką Politechniki Rzeszowskiej: Centrum Zarządzania Rzeszowską Miejską Siecią Komputerową, które jest odpowiedzialną za utrzymanie oraz rozbudowę akademickiej sieci komputerowej na terenie Rzeszowa.

Organem reprezentującym użytkowników Rzeszowskiej Miejskiej Sieci Komputerowej jest Rada Użytkowników RMSK. Obecnie w skład RU RMSK wchodzą osoby powołane przez Rektorów Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Osiągnięcia 
więcej

Kontakt:
Centrum Zarządzania Rzeszowską Miejską Siecią KomputerowąPowi±zane projekty PIONIERa:
PIONIER Wideokonferencje, PLATON , Sieć PIONIER
Aktualności

Od 25 kwietnia 2016 r., w każdy poniedziałek, środę i piątek, zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. Wśród nich znajdzie się sześć zupełnie nowych - „Przełomowy moment”, „Nienaukowe pasje naukowców”, „Nauka młodych”, „W prostych słowach”, „Platon Cafe”, „Naukowe pasje niezwykłych ludzi” oraz istniejący już „PlatonTV Flash”. Materiały produkowane są przez studia telewizyjne PlatonTV, należące do Konsorcjum PIONIER.

wicej
Dostawy sprzętu w projekcie PLATON
W siedzibach Partnerów projektu „Platforma Obsługi Nauki – PLATON” rozpoczęły się dostawy sprzętu w ramach przetargów dla Usług kampusowych oraz Usługi powszechnej archiwizacji.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2021 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  

Sieć PIONIER
mapa PIONIER