Pionier magazine

Przed Państwem nowe pismo popularno-naukowe, w wersji online. Nowoczesna sieć, jaką jest PIONIER, usługi działające w jej ramach, warte są przybliżenia, opisania, a może po prostu - w pewnym sensie - reklamy tego, co z tak wielkim zapałem i skutecznym rezultatem robią polscy naukowcy.

Ów magazyn jest wydawany trzykrotnie w ciągu roku; chcemy, by stał się okazją do lepszego poznania, forum, na którym szerokie grono użytkowników sieci PIONIER będzie miało możliwość "podejrzenia" prac prowadzonych w ramach projektów badawczo-rozwojowych z dziedziny nowoczesnych sieci, technologii gridowych, infrastruktury szerokopasmowego Internetu oraz rozwiązań dla społeczeństwa informacyjnego. Dodatkowo, raz do roku, pojawi się anglojęzyczna wersja magazynu, zawierająca wybrane artykuły z polskich wydań.

W wersji online PIONIER magazine ukazywać się będzie jednocześnie z papierową wersją, w niniejszym serwisie, oraz na stronach PIONIER online. Mam nadzieję, że ta forma prezentacji osiągnięć polskiej nauki, skupionej wokół środowiska Polskiego Internetu Optycznego, przypadnie Państwu do gustu. Jednocześnie zapraszam do współredagowania naszego pisma; Państwa otwartość i pomoc w tworzeniu "PIONIER magazine" pomoże wypracować jego charakter.
Zapraszam do lektury.

Damian Niemir
redaktor naczelny

Artykuły
Grudzień nie jest miesiącem kojarzonym zwykle z kolorem zielonym. Choć, trzeba przyznać, póki co, śnieżna, biała zima na razie nas oszczędza. Tak czy inaczej, jedynym akcentem zielonym w dniach końca roku wydaje się być tylko bożonarodzeniowa choinka, która zagości w naszych domach, uczelniach, centrach handlowych i placach.
wicej
Miejska Sieć Komputerowa RAMAN
wicej
System kontroli zużycia energii GICOMP
wicej
Szacowanie zużycia energii w HPC
wicej
Projekt Mantychore
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>